Naujienos

Įgyvendintas vietos projektas ,, Ateitis mūsų rankose“

      

Miežaičių kaimo bendruomenė įgyvendino vietos projektą ,,Ateitis mūsų rankose“. Projektas įgyvendintas  pagal vietos plėtros strategiją  „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“ pagal VPS priemonę „Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“. Lėšas projekto įgyvendinimui skyrė Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai – 27 618,20 eurų, Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – 4 873,80 eurų ir vietos projekto vykdytojo partnerio Radviliškio rajono savivaldybės administracijos  nuosavos piniginės lėšos – 8 305,24 eurai.

Vietos projekto įgyvendinimas prisidėjo prie bendrojo tikslo – organizuoti vaikų ir jaunimo ugdymą, tiesiogiai susijusį su bendruomenės veiklos organizavimu ir socialinės atskirties mažinimu.  Ieškojome  būdų, kaip taikant naujas idėjas ir išnaudojant jau turimą praktiką, įtraukti vaikus ir jaunimą, senjorus ir daugiavaikes šeimas į bendruomenių gyvenimą bei mažinti socialinę atskirtį.  Į įgyvendinamo projekto veiklas pavyko įtraukti kaimų vaikus ir jaunimą, senjorus ir daugiavaikes šeimas, užmezgėme naujus socialinius ryšius su Grinkiškio seniūnijos Mėnaičių bendruomene ir Kauno jūrų skautų organizacija DIVYTIS. Sudarytos sąlygos bendruomeninei, kultūrinei, sportinei veiklai – t. y. pagerinta kaimų gyventojų gyvenimo kokybė. Suorganizuotas kraštiečių susitikimas – konferencija, dvi Radviliškio seniūnijos bendruomenių sporto šventės,  dvi dešimties dienų vaikų dienos vaikų vasaros stovyklos, kurių metu vaikai ne tik pramogavo, bet buvo įtraukti į darbo kultūros ugdymo veiklas. Vaikai supažindinti su vietiniais ūkininkais, parodyta kaip jie dirba, kaip augina duoną. Aplankyti V. ir A. Šlivinskų pieno ūkis ir R. ir D. Jankūnų grūdų ūkis. Abi ūkininkų šeimos gyvena ir dirba Minaičių kaime. Aplankytas F. Šlėvės sodininkystės ūkis esantis Velžių kaime. Vaikai ir jaunimas supažindinti ir su ne tradiciniu ūkininkavimu. Organizuotas  susitikimas – edukacija su  alpakų ūkio įkūrėju R. Nevardausku Dargaičių kaime, Šiaulių rajone. Aplankytas  Cijonų kaimas, esantis Ignalinos rajone, kur dalyvavome edukacinėje programoje ,,Paukščių kaimas“.  Projekto įgyvendinimo metu organizuoti žygiai, ekskursijos, daug dėmesio skirta vilnos vėlimo užsiėmimams, kuriuos vedė vilnos vėlimo technologė, dizainerė Ž. Audickienė ir  vytelių pynimo užsiėmimams, kuriuose buvo du mokytojai – vytelių pynėjai, tautodailininkai V. Ražickas ir G Andriušytė. Turėjome galimybę susipažinti su senuoju kaimo amatu, prisiliesti prie ekologiškai švarių gamtinių medžiagų –  nužievintų vytelių. Pynimas nereikalavo didelės fizinės jėgos, bet būtina buvo pirštais pajusti, kaip vytelę išlankstyti, norint, jog ji atgultų į savo vietą ir gražiai atrodytų. Užsiėmimus vedė savo srities žinovai, kurie  visiems norintiems padėjo atskleisti savo sugebėjimus. Nebuvo  amžiaus apribojimo, kiekvienam buvo skirtas tinkamas dėmesys. Dirbome mažose grupėse, mums buvo suteikti visi reikalingi įrankiai ir medžiagos, tereikėjo atsinešti tik gerą nuotaiką. Organizuoti aštuoni vilnos vėlimo užsiėmimai ir dešimt vytelių pynimo užsiėmimų.

Įgyvendindami vietos projektą ieškojome naujų bendruomeniškumą stiprinančių veiklos metodų. Organizavome išvyką į Klaipėdos dramos teatrą ir išbandėme plaukimą baidarėmis Ventos upe. Drąsiai galime patvirtinti, kad plaukimas baidarėmis  yra ne tik  pramoga  norintiems praleisti laiką gamtoje ir atsipūsti nuo kasdienio gyvenimo tempo, bet ir puiki komandos formavimo galimybė. Išvyka padėjo atitrūkti nuo kasdienybės, palikti namuose slegiančius rūpesčius, blogą nuotaiką, bei leido išbandyti savo fizines jėgas naujoje veikloje. Tai sustiprino draugiškus ryšius tarp  bendruomenių.
Į vietos projekto veiklas buvo įtraukti susitikimai su seniūnijos darbuotojais, bendruomenių pareigūnais, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistais, įstaigų specialistais. Visa tai prisideda prie socialinės atskirties mažinimo. Įgyvendinat vietos projektą investuota į ilgalaikio turto įsigijimą. Įsigytas bendruomenei reikalingas ilgalaikis turtas: vejos traktorius, renginių palapinė, lauko baldų komplektai, knygų lentyna, 2 vėliavų stiebai.

Bendruomenės, suvienijusios įstaigų iniciatyvą, panaudojusios turimą praktiką, įtraukusios į veiklą iniciatyvius bendruomenės narius, gali labiau prisidėti prie vaikų, jaunimo, socialiai pažeidžiamų asmenų grupių socialinės atskirties mažinimo. Įgyvendinamo projekto veiklos suteikė galimybę jaunimui bendrauti tarpusavyje ir su vyresniais, plėsti pažinčių ir galimybių ratą.  Projekto rengėjai tikisi, kad jame dalyvavęs jaunimas taps aktyvesnis ir drąsiai įsijungs į vietos bendruomenės gyvenimą. Džiaugiamės šiuo projektu, nes jis  prisidėjo  prie mūsų  iniciatyvų, kurių dėka galėjome  padovanoti bendruomenių žmonėms  įsimintinas veiklas.

 

 

 

Bendruomenės pirmininkė                                                                Lina Dikavičienė

Rekomenduojame kitas naujienas



Rašyti komentarą