Naujienos

Stovykla ,,VASARA 2021“ Miežaičiuose

Jau devintus metus  asociacija ,, Miežaičių kaimo bendruomenė“ dalyvavo vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurse. Pateikėme  paraišką vaikų dienos vasaros stovyklai ,,VASARA 2021“. Radviliškio rajono savivaldybė stovyklos vykdymui skyrė 310,00 eurų paramą. Stovykla organizuota liepos 12 – 16 dienomis.  Joje dalyvavo Miežaičių kaimo bendruomenės vaikai.  Vaikų dienos vasaros stovykla – puiki galimybė atsiskleisti projekto dalyvių gerosioms savybėms, pajusti buvimo kartu džiaugsmą, skatina norą veikti, didina savo savivertę.

Pirmąją dieną vyko  stovyklos atidarymas. Jame dalyvavo vaikai su tėveliais, bendruomenės tarybos nariai. Stovyklos atidarymo metu dalyviai  susipažino su stovyklos programa, vadovais, aptarė saugaus kelio į stovyklą ir iš jos pasirinkimą, vyko stovyklos dalyvių krikštynos. Po pietų stovyklautojai sulaukė svečių. Į stovyklą atvyko ir užsiėmimą vedė neuroedukatorė Rėda Grigaitienė. Vaikai kartu su stovyklos vadovais ieškojo atsakymų, kaip ir kokiais metodais galima padėti žmogui pakeisti požiūrį, elgesį, mąstymą. Mokėsi geriau suprasti save, įveikti baimes, gavo naujų įdėjų ir patirčių.

Antroji stovyklautojų diena prasidėjo susitikimu su Radviliškio PK bendruomenės pareigūne Jūrate Beržanskiene. Su vaikais diskutavo apie žalingų įpročių įtaką sveikatai, apie saugų internetą ir kaip nepakliūti į jo pinkles. Stovyklos viešnia vaikus mokė elgesio prie vandens taisyklių, pasakojo kaip reikia saugiai važinėti dviračiu, paspirtukais, kaip reikia būti budriems. Po pietų vyko linksmosios estafetės, žaidimai, kvadrato varžybos.

Stovyklautojams daug gerų emocijų žadėjo ir trečioji stovyklos diena. Mus aplankė Radviliškio atviro jaunimo centro ,,Jaunimo erdvė“ atstovai Justina ir Andrius su savanorėmis Iveta ir Evelina. Stovyklautojai turėjo linksmą popietę. Žaidė, dalyvavo estafetėse, statė bokštus, diskutavo su svečiais. Po pietų, vaikų pageidavimu, buvo prisimintos visos Miežaičių kaimo bendruomenės organizuotos vasaros stovyklos, dalintasi prisiminimais, peržiūrėtos nuotraukos.

Ketvirtoji diena – stovyklautojų laukta išvykos diena. Aplankėme Krekenavos regioninį parką ir informacinį centrą, kuriame veikia nuolatinė ekspozicija, kurios pagrindinė tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius. Parko teritorijoje vaikai išbandė klaidų labirintą, basų kojų ,,Pojūčių taką“, patys drąsiausių įveikė apžvalgos bokštą. Pasigrožėję Nevėžio upės vingiais, pasukome į Pašilių stumbryną. Jame laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Gėrėjomės stumbrais nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpėme pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėjome kaimenės gyvenimą. Turėjome unikalią galimybę gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Praėjome pažintinį taką, kuriame susipažinime su Pašilių miško augalais ir gyvūnais.  Kupini gerų emocijų grįžome namo.

Paskutinę vasaros stovyklos dieną lankėmės nuostabiuose paukščių ūkiuose. Stovyklautojai įveikė apie penkių kilometrų atstumą į Linkaičių kaimą, kuriame įsikūręs Erikos ir Žilvino paukščių ūkis. Svetingas šeimininkas įdomiai papasakojo apie auginamus įvairių rūšių paukščius, kurių turi apie tris šimtus. Vaikai grožėjosi fazanais, povais, mandarininėmis antimis, didžiuliais žąsinais, gražuolėmis vištomis. Šeimininkai stovyklautojus pavaišino kiaušiniais ir labai skaniu kompotu, surengė kiaušinių atpažinimo viktoriną. Miežaičių kaime gražų paukščių ūkį turi įkūręs Svajūnas Simaitis, kuris maloniai sutiko paukščius parodyti stovyklautojams. Grožėjomės įvairiaspalvėmis papūgomis, kanarėlėmis, nuostabiais balandžiais, kurių Svajūnas turi apie du šimtus. Vaikai galėjo apžiūrėti paukščių lizdus, kiaušinius, pasidžiaugti jau išperėtais balandžių jaunikliais. Aplankę paukščių ūkius grįžome į stovyklą, kur mūsų laukė skanūs šaltibarščiai su karštomis bulvėmis, kuriuos gamino mūsų geroji virėja Violeta Vencevičienė. Paskutinė stovyklos diena baigėsi linksmomis maudynėmis Miežaičių kaimo tvenkinyje.

Įgyvendintas  vaikų dienos vasaros stovyklos tikslas –  vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, tarpusavio pagalbos, atjautos ir rūpybos gebėjimų stiprinimas, organizuojant aktyvų ir turiningą laisvalaikį vasaros atostogų metu. Sėkmingai įgyvendinti iškelti uždaviniai: organizuotas vaikų užimtumas, atribojant juos nuo žalingos aplinkos poveikio, mokyta vaikus aktyviai bei prasmingai leisti laiką, įtraukiant juos į  pažintinę edukacinę veiklą.

Dėkojame Radviliškio savivaldybės administracijai už skirtas lėšas vaikų dienos stovyklai, Radviliškio atviro jaunimo centro ,,Jaunimo erdvė“ atstovams, bendruomenės pareigūnei J. Beržanskienei, paukščių ūkių šeimininkams Erikai Norvaišaitei ir Žilvinui Sinušui, Svajūnui Simaičiui už prisidėjimą prie stovyklos veiklų.  Ačiū bendruomenės nariams, kurie prie stovyklos organizavimo prisidėjo savo geranoriška veikla bei darbu.

 

 

 

Rekomenduojame kitas naujienasRašyti komentarą